PRIBINA CUP 2018 WINNERS

20M
2SEAT
photo Wolfgang Janowitsch & Thomas Leitgeb
Austria
Arcus
1648 pts.
CLUB photo Michal Lešinger
Czech Republic
ASW 19
1380 pts.
15M photo Tomasz Hornik
Poland
Diana 2
1715 pts.
OPEN photo Łukasz Wójcik
Poland
JS 1/18m
1598 pts.

FAI International Pilots Rankings

FAI

PARTNERS & SPONSORS

Nitra

SHMU

DG

swan

aeropro

naviter

SeeYou

PILOT STATUS LIST

 

In the table below you can watch competitors' flying statuses as well as statuses of their IGC files. All in real-time.

DATE

Select date:

TABLE FILTER

Select pilots by class (ordered by name): CLUB 15M 20M Multi-Seat OPEN ALL

Select pilots by task status (ordered by name): DNS FLYING HOME OUTLANDED ALL

PILOT LIST

- ALL Classes - ALL Task statuses
No. Name Surname Country Contest No. Class Task Status IGC Status
1 Christoph Ackermann CHE AW 15m
2 Paul Altrichter AUT AK Club
3 Rien Bastiaanse NLD B Open
4 Marcin Bernaszuk POL DW Club
5 Adam Bialy POL TBD Club
6 Marek Biały POL W Club
7 Pascal Brunner CHE PB 15m
8 Hans Buhlmann DEU ES 20m Multi-Seat
9 Aldo Cernezzi ITA DU 15m
10 Roelof Corporaal NLD WO 20m Multi-Seat
11 Werner Danz SCH BT Open
12 Jeppe de Boer NLD 2T 20m Multi-Seat
13 Johannes Dibbern DEU D3 Open
14 Balazs Endrodi HUN FH Club
15 Ales Fink SVN KO Club
16 Pawel Glowacki POL J7 Club
17 Philip Goralski DEU IYB 20m Multi-Seat
18 Jürg Haas CHE CH Open
19 Florian Heilmann DEU 9 Club
20 Jan Hertrich DEU EO Open
21 Tomasz Hornik POL II 15m
22 Miloš Horvát SVK BA6 Club
23 Mirek Izydorczak POL SP Club
24 Kovalčík Jan SVK OI Club
25 Braňo Jesenský SVK J Open
26 Martin Jurovic SVK J2 Club
27 Adam Kacvinský SVK BA4 Club
28 Christoph Kahler DEU NW1 15m
29 Christoph Kalcher AUT CK Club
30 Laszlo Kapuy HUN GE Open
31 Adam Kapuy HUN GJ Club
32 Wilhelm Klomp DEU V8 20m Multi-Seat
33 Christoph Koch AUT JB Club
34 Sven Kolb AUT ZF Open
35 Aleš Kovač SVN C Club
36 Radek Krejcirik CZE AX 15m
37 Wojciech Kubiak POL W07 Club
38 Viliam Kubovčík SVK VV Open
39 Philipp Lauer DEU OLC 15m
40 Michal Lešinger CZE LL Club
41 Karsten Leucker DEU CX 15m
42 Kevin Lippold DEU FR Club
43 Jernej Lokovšek SVN JL Open
44 Ulrich Luta DEU ZU Club
45 Wójcik Łukasz POL P Open
46 Gabor Nagy HUN 3B Club
47 Dana Novakova CZE XXX 15m
48 Tobias Pachowsky DEU IGP Club
49 Konrad Partyka POL LU Club
50 Jan Pavlik CZE JW 15m
51 Martin Picka CZE BU Club
52 Jonas Pitschen CHE UB 15m
53 Sebastian Pöchlauer AUT KG 15m
54 Jaume Prats ESP JC Club
55 Boštjan Pristavec SVN 7 Open
56 Patrick Puskeiler ROU ALB 15m
57 Luka Ranđelović SVN XX Club
58 Tomas Rendla CZE EY 20m Multi-Seat
59 István Réti HUN IR 15m
60 Andreas Sandhöfner LUX AY Open
61 Marek Sawczuk POL SB Club
62 Lukas Schneeberger AUT I 15m
63 Rene Schoenmann CHE XXJ Open
64 Edmund Schuller SVK ZS Club
65 Alexander Schütz DEU AI Open
66 Martin Schwab AUT FUN 15m
67 Miguel Schwan AUT MM 20m Multi-Seat
68 Anton Sibanc SVN EM Open
69 Robin Sittmann DEU MA Open
70 Martynas Slizys LTU CG Club
71 Milan Surovčík SVK EL Club
72 Botond Szabadfi HUN AB 20m Multi-Seat
73 Robert Toth HUN PI Club
74 Tapio Tourula FIN NIT 20m Multi-Seat
75 Mark Travner SVN CE Club
76 Jana Treslova CZE XY 15m
77 Hana Trešlová CZE TBA 15m
78 Markus Uhlig DEU M4 Club
79 Richárd Vajda HUN BAS Club
80 Jana Vepřeková CZE W8 15m
81 Jože Verdev SVN DZ Open
82 Jan Viskot CZE BA 15m
83 Wojciech Wojtaczka POL LOT 15m
84 Wolfgang Zimmermann AUT GI 15m