PRIBINA CUP 2022 WINNERS

20M
2SEAT
photo Bostjan Rudolf & Sandi Kavalic
Slovenia
Duo Discus
3951 pts.
CLUB photo Michal Lešinger
Czech Republic
ASW 20
3186 pts.
15M photo David Mach
Czech Republic
Ventus 2a
3942 pts.
OPEN photo Wim Akkermans
Belgium
Ventus 3F
3844 pts.

FAI International Pilots Rankings

FAI

PARTNERS & SPONSORS

SHMU

DG Flugzeugbau

Aeropro

navITer

Penzion u krba

Aeroslovakia

PILOT STATUS LIST

 

In the table below you can watch competitors' flying statuses as well as statuses of their IGC files. All in real-time.

DATE

Select date:

TABLE FILTER

Select pilots by class (ordered by name): CLUB 15M 20M Multi-Seat OPEN ALL

Select pilots by task status (ordered by name): DNS FLYING HOME OUTLANDED ALL

PILOT LIST

- ALL Classes - ALL Task statuses
No. Name Surname Country Contest No. Class Task Status
1 Jan Lucas Aberle DEU JLA 15m
2 Wim Akkermans BEL LC Open
3 Miroslav Belianský SVK 2X 20m Multi-Seat
4 Marcin Bernaszuk POL TBD Club
5 Nicolas Bernhard FRA NB Open
6 Till Berthold DEU IGI Open
7 Wiktor Czubski POL JB Club
8 Marcus Dawert DEU TX 20m Multi-Seat
9 Johannes Dibbern DEU D3 Open
10 Lorenz Dierschke DEU EMI Open
11 Bernard Dobre SVN JL 15m
12 Etienne Dollhausen DEU JU Club
13 Juraj Dudas SVK ZD Club
14 Nils Fecker DEU 78 Club
15 Jan Florián CZE C1 Club
16 Tibor Fratrik SVK VG Club
17 Nick Fremau BEL L8 15m
18 Paweł Głowacki POL J7 Club
19 Matthias Greiner DEU JC Club
20 Nils Heck DEU NW2 15m
21 Felix Herold DEU BY 15m
22 Tilo Holighaus DEU 3V Open
23 Miloš Horvát SVK II Club
24 Petr Hotový CZE IGC Open
25 Dennis Huybreckx BEL HX Open
26 Martin Jurovic SVK JQ 15m
27 Jens Kammerer DEU 13 Club
28 Nuutti Kankare FIN 3F Open
29 Andreas Kessler ROU AK 20m Multi-Seat
30 Tero Koivunen FIN C9 20m Multi-Seat
31 Jan Kotan CZE YA 15m
32 Uroš Krašovic SVN EM Open
33 Radek Krejcirik CZE 12 Open
34 Lukáš Kříž CZE XXI 15m
35 Tomasz Królik POL TT 15m
36 Tomasz Kurowski POL Y 15m
37 Michal Lešinger CZE LL Club
38 Jernej Lokovšek SVN NL Open
39 Ulrich Luta DEU PR Club
40 David Mach CZE TBA 15m
41 Petr Malček CZE F5 Open
42 Thibaut Marienval FRA X07 Club
43 Max Maslak DEU IYB Open
44 Sebastian Nägel DEU XN 15m
45 Gerrit Neugebauer DEU BW2 15m
46 Karel Novák CZE TBS 15m
47 Marek Pechanec CZE Q1 Open
48 Herbert Pirker AUT PV 20m Multi-Seat
49 Marius Pluscauskas LTU XY 15m
50 Peter Pokorný SVK 9E 15m
51 Carolin Rothhardt DEU PG Club
52 Bostjan Rudolf SVN LF 20m Multi-Seat
53 Andreas Sandhöfner AUT AY Open
54 Marc Schick DEU GI 15m
55 Edmund Schuller SVK ZS Club
56 Philipp Schulz DEU K1 Open
57 Lorenz Schulze Varnholt DEU OLC 15m
58 Miguel Schwan AUT IX Open
59 Eva Senne DEU EK Club
60 Robbie Seton NLD CM 15m
61 Anton Šibanc SVN ET 20m Multi-Seat
62 Robin Sittmann DEU MA Open
63 Stas Stankovic SVN GO Club
64 Matthias Sturm DEU M9 Open
65 Tapio Tourula FIN NIT 20m Multi-Seat
66 Jana Trešlová CZE XX 15m
67 Hana Treslova CZE XXX Open
68 Jelle Vandebeeck BEL 24 Club
69 Daniela Wilden DEU FOX Club
70 Wolfgang Zimmermann AUT WZ Open
71 Markus Zingerle AUT 70 Club
72 Nils Zitzelsberger DEU BW3 15m
73 Luka Žnidaršič SVN LZ Open